Bezprzewodowy system bezpiecznej jazdy dla maszyn i pojazdów

Bezprzewodowy system bezpiecznej jazdy dla maszyn i pojazdów dostępny w naszej ofercie pozwala na obserwację przestrzeni niewidocznej z kabiny operatora lub kierowcy. Urządzenie znakomicie sprawdza się w dużych pojazdach o ograniczonej widoczności. Dzięki możliwości montażu zestawu kamer można obserwować wszystkie strefy związane z pracą różnych podzespołów lub ruchem pojazdu. Sprzęt podnosi bezpieczeństwo związane z przemieszczaniem się pojazdów, ograniczając ryzyko potrącenia lub uszkodzenia samej maszyny. Można go stosować w dużych maszynach budowlanych, które pracują w szczególnie ciasnych miejscach, na sprzęcie rolniczym, co ułatwia pracę lub manewrowanie w pomieszczeniach, a także na dużych ciężarówkach lub pojazdach specjalnych, np. żurawiach samochodowych.

Zalety bezprzewodowego systemu bezpiecznej jazdy

Największymi zaletami bezprzewodowego systemu bezpiecznej jazdy są duże możliwości konfiguracyjne, łatwa instalacja oraz opcja pozwalająca na rejestrację obrazu. Do urządzenia można podłączyć nawet 4 różne kamery. Sprzęt może być założony bez konieczności ingerowania w instalację elektryczną pojazdu, co eliminuje problemy z gwarancją czy prowadzeniem diagnostyki przy serwisowaniu. Brak konieczności instalacji okablowania daje możliwość szybkiego montażu. Co ważne, system może współdziałać z różnymi kamerami, dzięki czemu jest możliwość używania zestawu zamontowanego np. w ciągniku siodłowym z kamerami na różnych naczepach. Samo parowanie przebiega bardzo szybko i jest łatwe do wykonania. Opcja rejestrowania obrazu z kamer pozwala na zapisanie nawet 200 godzin pracy urządzenia, co stwarza dodatkowe możliwości monitorowania pracy sprzętu i kontroli jego wykorzystania.

Skład bezprzewodowego zestawu monitorującego

Bezprzewodowy zestaw monitorujący składa się z 7 calowego kolorowego monitora, łatwego do zamocowania w kabinie operatora lub kierowcy, a także kamery umożliwiającej rejestrację obrazu w dzień i w nocy. Monitor obsługuje aż 4 kanały działające na częstotliwości 2,4 Ghz, co daje możliwość współpracy z 4 kamerami. W monitorze znajduje się slot kart MicroSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Sprzęt jest wyposażony również w głośnik. Kamera jest zamknięta w obudowie pyło- i wodoszczelnej obudowie o IP 69. Może przesyłać obraz wraz z dźwiękiem na odległość dochodzącą do 120 m. Kamera zapewnia szeroki kąt widzenia 120° i może pracować w temperaturze od –20°C do 60°C. Dostępny jest również niezależny zestaw zasilający dla kamery o pojemności 2600 mAh, co umożliwia prace przez około 10 godzin przy świetle dziennym i 6 godzin w nocy ze wspomaganiem podczerwienią.